Mama i dziecko - mini

Co zrobić, aby rano dobrze wyglądać?

Porady dla urody

na noc :) Noc jest momentem, w którym ładujemy akumulatory - to faza snu, wyciszenia i odpoczynku po całym dniu pracy. Czas na odprężenie całego ciała, a także regeneracji naszej skóry. To wszystko wpływa na to, jak wyglądamy i jak się czujemy następnego dnia. Po świetnie przespanej nocy mamy mnóstwo energii do działania, a nasza twarz wygląda młodo i efektownie. Niestety dużo osób zmaga się z problemem bezsenności. Jest on bardzo uciążliwy, nie pozwala na odpowiednią regenerację organizmu i w rezultacie o poranku najchętniej zasłoniłybyśmy wszystkie lustra. Jest jednak kilka zasad, do których należy się stosować, aby spać spokojnie i rano wyglądać olśniewająco i zachwycająco.

Jak przygotować się do snu

  • Zacznijmy od podstaw. Najważniejsze jest odpowiednie urządzenie sypialni. Zadbaj o to, by była ona pomalowana na jasne, ciepłe i przytulne kolory. Łóżko postaw w taki sposób, aby światło wpadające przez okno nie raziło cie w oczy. Dodatkowo zamontuj rolety, którymi zasłonisz okna na noc.

  • Nie dekoruj sypialni dużymi i głośno tykającymi zegarami - poczucie upływającego czasu może Cię niepotrzebnie zestresować.

  • Przed pójściem spać wywietrz sypialnie - 18 stopni to optymalnie najlepsza temperatura do spania. Dobrze jest także zostawić lekko uchylone okno, dzięki czemu przez całą noc do sypialni będzie wpadać tlen.

  • Zjedz lekkostrawną kolację - po ciężkich posiłkach organizm będzie koncentrował się na trawieniu, a nie na odpoczynku i zdrowym śnie, w rezultacie nawet po dużej dawce snu wstaniemy zmęczone. Pamiętaj także, żeby ostatni posiłek spożyć 2-3 godziny przed pójściem spać.

  • Weź ciepłą relaksującą kąpiel -  w ciągu ok. 30 minut organizm po takim odprężeniu naturalnie przygotuje się do snu.

  • Staraj się chodzić spać mniej więcej o tej samej porze - wytworzysz tym samym naturalny rytm twojego organizmu.

Regeneracja skóry w nocy

Mało kto wie, że pora dnia ma znaczenie dla naszej skóry - podczas gdy śpimy w nocy, ma ona idealne warunki do regeneracji. Już o godzinie 22 zaczyna się aktywna praca komórek. O 1 w nocy dochodzi do ich podziału i od tej godziny zaczyna się usuwanie toksyn z organizmu. Wtedy to następuje wchłanianie składników aktywnych zawartych w stosowanych przez nas preparatach. Jednak najbardziej istotną porą, są godziny między 2 a 3 w nocy. Wchłonięte substancje zaczynają działać, odżywiać i regenerować naszą skórę. To jeszcze nie koniec procesu - po godzinie 3 wzrasta ciśnienie krwi i podwyższa się temperatura ciała, następuje dotlenienie organizmu, a tkanki uelastyczniają się. Dopiero o 7 stabilizuje się ciśnienie krwi i  powoli ustają procesy regeneracyjne. Jak widać, nasza skóra w nocy jest bardzo podatna na składniki odżywcze, dlatego tak ważne jest aby wybrać odpowiedni krem do twarzy na noc. Dobierz krem do swojego rodzaju skóry i wieku, pamiętaj jednak, że musi on zawierać dużo substancji odżywczych i nawilżających, np taki: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/essentials/krem-regenerujaco-nawilzajacy-na-noc, Posiada on multiaktywną formułę, wspomagającą regenerację skóry, ułatwia jej ochronę i sprawia, że skóra jest aksamitna po przebudzeniu. Co więcej, zawiera witaminę E o działaniu ochronnym. Niewielką ilość kremu rozgrzej w palcach i delikatnymi ruchami rozprowadź od środka do zewnętrznej części twarzy, od brody w kierunku czoła. Krótki masaż dodatkowo zrelaksuje i ułatwi zasypianie.

Zanim zdecydujesz się na tabletki i inne specyfiki ułatwiające zasypianie, spróbuj wziąć sprawy w swoje ręce i zwracaj uwagę na to jak dbasz o siebie przed snem. Dzięki powyższym wskazówką na pewno uda Ci się przespać błogo całą noc i osiągnąć efekt wypoczętej i pięknej skóry. Po więcej pielęgnacyjnych kosmetyków zajrzyj na garnier.pl.